
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.3 V |
| Logic Function | Clock |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Current - Timekeeping | 30.3 µA @ 2 V to 5 V |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
Stock: 645
Distributors
pcbx
Unit Price$1.56422
Ext.Price$1.56422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.56422 | $1.56422 |
| 10 | $1.33536 | $13.35360 |
| 25 | $1.18352 | $29.58800 |
| 50 | $1.04894 | $52.44700 |
| 100 | $0.92965 | $92.96500 |
| 300 | $0.89531 | $268.59300 |
| 500 | $0.86223 | $431.11500 |
| 1000 | $0.83313 | $833.13000 |
